Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ Σ.ΕΚ.Α. 2019

 

 

Την Κυριακή 07Απριλίου 2019, πραγματοποιήθηκαν οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη του Διοικητικού Συμβουλίου και των άλλων οργάνων του «Συλλόγου Εκτάκτων Αρχαιολόγων (Σ.ΕΚ.Α.)». Σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο Κρήτης και Πάτρα προσήλθαν και ψήφισαν συνολικά 141 μέλη του συλλόγου.

 

Για Διοικητικό Συμβούλιο και Ελεγκτική Επιτροπή βρέθηκαν 141 ψηφοδέλτια, 136 έγκυρα, 5 άκυρα, 0 λευκό

Για Αντιπρόσωπο στην Ομοσπονδία (ΟΙΥΕ) βρέθηκαν 139 ψηφοδέλτια, 134 έγκυρα, 5 άκυρα, 0 λευκό

Για Αντιπρόσωπο στο Εργατικό Κέντρο (ΕΚΑ) βρέθηκαν 139 ψηφοδέλτια, 132 έγκυρα, 6 άκυρα, 1 λευκό

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Βορείου Ελλάδος βρέθηκαν 46 ψηφοδέλτια, 44 έγκυρα, 2 άκυρα, 0 λευκό

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Κρήτης βρέθηκαν 22 ψηφοδέλτια, 20 έγκυρα, 2 άκυρα, 0 λευκό

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδος, βρέθηκαν 8 ψηφοδέλτια, 8 έγκυρα, 0 άκυρα, 0 λευκό

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Για  το 11μελές ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 97 ψήφους και εξέλεξε 8 μέλη

- η «Δημοκρατική Αγωνιστική Συνεργασία (Δ.Α.Σ.)» έλαβε 39 ψήφους και εξέλεξε 3 μέλη

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

για ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΌ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 66 ψήφους

2. ΖΥΓΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ με 46 ψήφους

3. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ με 30 ψήφους

4. ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ με 22 ψήφους

5. ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 20 ψήφους

6. ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 20 ψήφους

7. ΚΛΟΥΚΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 19 ψήφους

8. ΛΙΤΣΑ ΜΥΡΤΩ με 18 ψήφους

Αναπληρωματικοί: 

1. ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ με 15 ψήφους 

2. ΛΑΖΑΡ ΔΗΜΗΤΡΑ με 13 ψήφους

3. ΝΤΑΙΦΑ ΚΟΡΝΗΛΙΑ με 13 ψήφους

4. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 11 ψήφους

5. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ με 10 ψήφους

6. ΜΙΧΑΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ με 8 ψήφους

ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1. ΚΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ με 52 ψήφους

2. ΚΑΛΟΜΠΑΤΣΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ με 20 ψήφους

3. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ με 19 ψήφους


και από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκαν:

Για ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 20 ψήφους

2. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ με 18 ψήφους

3. ΧΑΤΖΗ ΡΙΤΑ με 17 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

αναπληρωματικοί:

1. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 17 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

2. ΧΑΝΤΖΑΡΑ ΝΑΤΑΛΙΑ με 17 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

3. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ με 14 ψήφους

4. ΑΓΡΑΦΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΜΙΚΑ) με 8 ψήφους

5. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΣΤΑΣ με 7 ψήφους

6. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 5 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

7. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) με 5 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

8. ΦΑΡΜΑΚΗ ΣΟΦΙΑ (ΣΑΝΤΥ) με 4 ψήφους

9. ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΗΡΩ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ με 2 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

10. ΛΙΑΤΙΦΗ ΧΑΡΟΥΛΑ με 2 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

11. ΛΑΘΗΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ με 2 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

- Για την ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ (Ο.Ι.Υ.Ε) 

το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 92 ψήφους και η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 42 ψήφους.

- Το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για την Ο.Ι.Υ.Ε.:

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 72 ψήφους

αναπληρωματικοί: 

1. ΠΑΠΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 38 ψήφους 

2. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  με 26 ψήφους

3.  ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  με 25 ψήφους

4. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ με 23 ψήφους

5. ΝΤΑΙΦΑ ΚΟΡΝΗΛΙΑ με 20 ψήφους

- Για το ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΩΝ (Ε.Κ.Α.) 

το «Ενιαίο  Ψηφοδέλτιο» έλαβε 86 ψήφους και η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 46 ψήφους.

Το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για το ΕΚΑ:

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 70 ψήφους

αναπληρωματικοί: 

1. ΠΑΠΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 35 ψήφους

2. ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 28 ψήφους

3. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ με 22 ψήφους 

4. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 21 ψήφους

5. ΝΤΑΙΦΑ ΚΟΡΝΗΛΙΑ με 19 ψήφους

Η «Δ.Α.Σ.» εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για το ΕΚΑ:

1. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 20 ψήφους

αναπληρωματικοί: 

1. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 13 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)  

2. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ με 13 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

3. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ με 12 ψήφους

4. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ με 11 ψήφους

5. ΧΑΤΖΗ ΑΡΕΤΗ (ΡΙΤΑ) με 10 ψήφους

6. ΑΓΡΑΦΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΜΙΚΑ) με 6 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

7. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 6 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

8. ΛΙΑΤΙΦΗ ΧΑΡΟΥΛΑ με 3 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

9. ΧΑΝΤΖΑΡΑ ΝΑΤΑΛΙΑ με 3 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

10. ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 2 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

11. ΦΑΡΜΑΚΗ ΣΟΦΙΑ (ΣΑΝΤΥ) με 2 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

12. ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΗΡΩ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ με 2 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

13. ΛΑΘΗΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ με 2 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

ΔΙΟΙΚΟΥΣΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΣΕΚΑ


- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
:

Για  την 5μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 20 ψήφους και εξέλεξε 2 μέλη

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 24 ψήφους και εξέλεξε 3μέλη

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

1. ΠΑΠΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 20 ψήφους

2. ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 15 ψήφους

αναπληρωματικοί:

__

Πιο συγκεκριμένα από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκε:

1. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 16 ψήφους

2. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 11 ψήφους

3. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ με 9 ψήφους
αναπληρωματικοί:

1. ΛΑΘΗΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ με 8 ψήφους

2. ΧΑΝΤΖΑΡΑ ΝΑΤΑΛΙΑ με 7 ψήφους

3. ΑΓΡΑΦΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΜΙΚΑ) με 6 ψήφους

4. ΛΙΑΤΙΦΗ ΧΑΡΟΥΛΑ με 5 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

5. ΧΑΤΖΗ ΑΡΕΤΗ με 5 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

6. ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 1 ψήφος

- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ:

Για  την 5μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 12 ψήφους και εξέλεξε 3 μέλη

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 8 ψήφους και εξέλεξε 2 μέλη


Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν: 

1. ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 11 ψήφους

2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ με 9 ψήφους

3. ΓΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ με 8 ψήφους

αναπληρωματικοί:

__

Πιο συγκεκριμένα από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκαν:

1. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 8 ψήφους

2. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ με 7 ψήφους

αναπληρωματικοί:

__

- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ ΚΑΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ:

Για  την 3μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 7 ψήφους και εξέλεξε 3 μέλη

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 1 ψήφο και δεν εξέλεξε μέλη

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

1. ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ με 6 ψήφους

2. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ με 5 ψήφους

3. ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ με 3 ψήφους

αναπληρωματικοί:

__

Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Κοινωνικά μέσα δικτύωσης