Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων

Την Κυριακή 5 Οκτωβρίου 2014, πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη του Διοικητικού Συμβουλίου και των άλλων οργάνων του«Συλλόγου Εκτάκτων Αρχαιολόγων (Σ.ΕΚ.Α.)». Σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο Κρήτης και Κέρκυρα προσήλθαν και ψήφισαν συνολικά 206 μέλη του συλλόγου.

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Για το 11μελές ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

- το«Ενιαίο Ψηφοδέλτιο»έλαβε 158 ψήφους και εξέλεξε 9 μέλη

- η«Δημοκρατική Αγωνιστική Συνεργασία (Δ.Α.Σ.)»έλαβε 37 ψήφους και εξέλεξε 2 μέλη

 

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

1. ΖΥΓΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ με 72 ψήφους

2. ΠΑΠΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 48 ψήφους

3. ΔΑΜΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ με 41 ψήφους

4. ΓΚΙΟΥΡΑ ΕΥΛΑΜΠΙΑ (ΕΥΗ) με 41 ψήφους

5. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 36 ψήφους

6. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) με 34 ψήφους

7. ΛΑΝΑΡΑΣ ΒΕΝΕΔΙΚΤΟΣ με 33 ψήφους

8. ΔΑΛΑΒΕΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ με 32

9. ΣΤΑΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 30 ψήφους

Αναπληρωματικοί:

1. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 26 ψήφους

2. ΚΙΣΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ με 24 ψήφους

3. ΜΑΟΥΣΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ με 21 ψήφους

4. ΒΑΡΒΑΡΙΝΟΥ- ΒΑΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ με 20 ψήφους

5. ΣΥΡΙΓΟΥ ΜΑΡΙΑ με 10 ψήφους

και από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκαν:

1. ΧΑΤΖΗ ΡΙΤΑ με 17 ψήφους

2. ΠΟΘΗΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ με 15 ψήφους

Αναπληρωματικοί:

1. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ με 12 ψήφους

2. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 11 ψήφους

 

Για την ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗεκλέχτηκαν:

από το Ενιαίο ψηφοδέλτιο

1. ΒΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ με 42 ψήφους

2. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΒΥΡΩΝ με 32 ψήφους

Αναπληρωματικοί:

1. ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΙΩΑΝΝΑ με 30 ψήφους

και από τη «Δ.Α.Σ.»

1. ΣΟΦΤΖΟΓΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ με 18 ψήφους

Αναπληρωματικοί:

1. ΜΛΟΥΚΙΕ ΕΛΕΝΗ με 16 ψήφους

 

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ - ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ

- Για την ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ (Ο.Ι.Υ.Ε) και το ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΩΝ (Ε.Κ.Α.)το«Ενιαίο Ψηφοδέλτιο»έλαβε 118 ψήφους και η«Δ.Α.Σ.»έλαβε 72 ψήφους.

 

Το«Ενιαίο Ψηφοδέλτιο»εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για την Ο.Ι.Υ.Ε.:

1. ΣΤΑΓΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ με 74 ψήφους

αναπληρωματικός: ΛΟΥΡΕΝΤΖΑΤΟΥ ΙΟΥΛΙΑ με 46 ψήφους

Η«Δ.Α.Σ.»εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για την ΟΙΥΕ.:

1. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 19 ψήφους

αναπληρωματικός: ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 18 ψήφους

 

Το«Ενιαίο Ψηφοδέλτιο»εξέλεξε 2 Αντιπροσώπους για το Ε.Κ.Α.:

1. ΣΤΑΓΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ με 65 ψήφους

2. ΛΟΥΡΕΝΤΖΑΤΟΥ ΙΟΥΛΙΑ με 40 ψήφους

 

Η«Δ.Α.Σ.»εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για το Ε.Κ.Α.:

1. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 20 ψήφους

[αναπληρωματικός: ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 9 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)]

                                                                                 

ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ:

Εκλέχτηκαν:

1. ΒΑΡΒΑΡΙΝΟΥ- ΒΑΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ με 35 ψήφους

2. ΚΙΣΣΑ ΑΙΚΑΕΡΙΝΗ με 32 ψήφους

3. ΧΟΝΔΡΟΥ ΝΙΚΗ με 25 ψήφους

4. ΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 21 ψήφους και

5. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΔΑΣ) με 12 ψήφους

 

ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ:

ΦΑΡΜΑΚΗ ΣΟΦΙΑ (ΣΑΝΤΥ) (ΔΑΣ) 5 ψήφους

 

ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ:

1. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑμε 16 ψήφους

2. ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣμε 16 ψήφους

3. ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣμε 16 ψήφους

4. ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΘΗΝΑμε 9 ψήφους

5. ΠΡΑΤΙΚΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣμε 9 ψήφους

Αναπληρωματικοί: ΦΥΓΕΤΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ με 3 ψήφους

 

ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ:

1. ΣΙΤΑΡΑ ΜΑΡΙΑ (Δ.Α.Σ.) 10 ψήφους

2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΜΥΡΣΙΝΗ (Δ.Α.Σ.) 10 ψήφους

Κοινωνικά μέσα δικτύωσης